Oryginalny kalendarz adwentowy – DIY

Przed nami chyba najpiękniejszy czas w roku – Święta! Jak co roku juz w listopadzie pomyślałam o kupnie kalendarza adwentowego. Jednak od zeszłego grudnia moje podejście do odżywiania diametralnie się zmieniło (o tym w jednym w kolejnym wpisów) i zwykły kalendarz z czekoladkami zdecydowanie wypadł z mojej listy. Zastanawiałam się co z tym zrobić i postanowiłam stworzyć własny kalendarz adwentowy. Chciałam zrobić coś prostego, w miarę szybkiego i taniego. Zdecydowałam, że po prostu zawieszę koperty na sznurku.

Jak się za to zabrać?

Moje materiały nie są zbyt ‘designerskie’, po prostu wybrałam to co mieli w pobliskim papierniczym: małe koperty, sznurek do pakowania paczek i naklejki reniferki.

Kalendarz krok po kroku:

  1. Koperty przedziurkowałam w dwóch miejscach.
  2. Na każdej napisałam datę i nakleiłam reniferka.
  3. Nawlekłam je na sznurek (bez dodatkowego wzmocnienia – same się trzymają, bo sznurek nie jest gładki)
  4. Do kopert włożyłam karteczki i je zakleiłam.

 

12
Materiały – 15zł.

11

10

9

8

7

A co z zawartością?

W kopertach będę (a właściwie będziemy we dwójkę) wpisywać mini niespodzianki – od razu mówię, że nie chodzi tu o otrzymanie 24 prezentów;p raczej o pomysły na spędzenie dnia, mały upominek. Przykłady? Dobra kolacja, wyjście do kina, zakup choinki lub miejsce gdzie jest schowany nowy numer ulubionej gazety fotograficznej. Nic wielkiego, a może fantastycznie umilić czas – zdecydowanie bardziej niż czekoladka;) Możecie zrobić wspólny kalendarz z rodziną lub przyjaciółką – każda osoba wypełnia kilka kopert i zaznacza na nich odbiorce (np. kolorem lub inicjałem – ja wykorzystałam do tego kolorowe gwiazdki – naklejki przy zalepianiu).

6

2

1

4

5

 

 

najnowsze wpisy

Written by:

22-letnia amatorka fotografii, na co dzień studentka informatyki. Kontakt: paulinawawrzoszek@gmail.com

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Current ye@r *