Zasady sesji TFP

Dla ułatwienia współpracy postanowiłam zebrać kilka informacji ( o sesjach TFP ) w jednym miejscu.

Co to jest sesja TFP?  To sesja za którą żadna ze stron nie pobiera opłaty. Modelka ze swojej strony daje przygotowanie makijażu, garderoby, pomoc w dobraniu dodatków. Fotograf wykonuje i przerabia zdjęcia. Obie strony powinny mieć podobne doświadczenie, aby móc czerpać od siebie wzajemnie i być zadowolone z efektów sesji.

Sesja TFP czy płatna? TFP (pozowanie za zdjęcia) z umową, z moim pomysłem. Napisz, jeśli masz doświadczenie, potencjał, nietypową urodę, stylizacje (np baśniową suknie). Zleceń portretowych nie robię

Jaki będzie temat sesji? Sesja baśniowa lub fine-art (lewitacje itp). Mam sporo pomysłów, ale jestem też otwarta na kreatywność modelki. Moje przykładowe zdjęcia:

2013a 2013ff

Gdzie i kiedy odbywają się sesje? Miejsce: Śląsk – Katowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Dąbrowa Górnicza i okolice. Tylko plener! Czas: Jestem dyspozycyjna, ale najchętniej w dni robocze do południa.

Co przygotować przed sesją? Ujęcia które robię to głownie dalsze kadry, więc wymyślny wizaż nie jest potrzebny. Najlepiej wykonaj makijaż oraz pomaluj paznokcie przed sesją, według wcześniejszych ustaleń.

Ilu i po jakim czasie mogę spodziewać się zdjęć? Umawiając się na baśniową sesje mam w głowie pomysł na konkretne ujecie, więc po sesji oddaje 1-2 główne zdjęcie + ew. kilka dodatkowych. W sumie zazwyczaj do 5-7 ujęć. Zdjęć nie podpisuje, wymagam jedynie podlinkowania mojej strony na facebooku, przy udostępnianiu w sieci.

Jestem wizażystką / stylistką, na jakiej zasadzie współpraca? Chętnie podejmę współpracę do projektu TFP.

Jak wygląda sesja? Spotykamy się w ustalonym miejscu, podpisujemy umowę. Po przygotowaniu się do zdjęć (przebranie, znalezienie konkretnego miejsca na ujęcia), przychodzi czas na zdjęcia. Sesja trwa zwykle 1-1,5h. Niżej zdjęcia jak to wygląda w praktyce;)

backstage

 

Wzór umowy:

 

Zrzut ekranu 2014-01-18 o 14.25.01

(Visited 3 316 times, 2 visits today)

najnowsze wpisy

144 Autor

22-letnia amatorka fotografii, na co dzień studentka informatyki. Kontakt: paulinawawrzoszek@gmail.com

komentarze: 3

  1. Witam, bardzo ciekawa umowa, ale czytając ją zauważyłam, że nie ma artykułu dziewiątego.
    Pozdrawiam ;)

  2. Adam
    2/29/2016
    odpowiedź

    Poproszę o paragraf 9 :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Current ye@r *