“My little home” + jak zrobiłam to zdjęcie?

 

Dziś rano zrobiłam nowe zdjęcie. Pierwsze tego typu w moim portfolio. Zwykle koncepcję na zdjęcia dojrzewają w mojej głowie miesiącami. Tym razem pomysł przyszedł w jednej chwili, a godzinę później zgrywałam już zdjęcia w karty sd. Właściwie tylko dwa zdjęcia. Ale o tym zaraz.

Od dawna chciałam zrobić autoportret ‘fotografa’ – jednak portret z aparatem przy twarzy wydał mi się zbyt pospolity. Dzisiejsza fotografia przedstawia mnie pracującą w  kąciku fotograficznym w sypialni. Swoją drogą jestem dość dziwna –  duże biurko, które mam w salonie stoi puste, a ja od miesiąca siedzę w kącie małego pokoju.

room1m

Zrzut ekranu 2016-02-15 o 20.20.04
detale

Zdjęcie od kuchni

Zdjęcie wygląda na sporą manipulację i masę godzin w Photoshopie – nic bardziej mylnego;) Szczerze mówiąc nie pamiętam, kiedy ostatnio przerabiałam fine-artowy kwadracik jedynie kilkadziesiąt minut. Do stworzenia finalnego obrazu użyłam tylko dwóch zdjeć, które możecie zobaczyć poniżej – jedno zrobiłam przed domem, drugie w pokoju. Jeśli dobrze rozrysujecie ujęcia, praca w Photoshopie będzie tylko formalnością:)

IMG_4098 kopia
Cały materiał zdjeciowy

O czym należy pamiętać?

Perspektywa – jeśli zdjęcie pudełka robione jest w góry, z tej samej perspektywy trzeba sfotografować biurko – czasem wymaga gimnastyki, ale niesamowicie ułatwia późniejszą prace.

Oświetlenie – pamiętaj, aby światło padało z tych samych stron. Rób zdjęcia o ten samej porze dnia, najlepiej w pochmurną pogodę – łatwiej zapanować nad cieniami, gdy są delikatne.

RAW – koniecznie fotografuj w rawach – ewentualnie niedociągnięcia perspektywy można łatwo skorygować nie tracąc na jakości.

____________________________________________________

Zdjęcie dedykuję K., który nie mógł się doczekać kolejnego wpisu.

najnowsze wpisy

Written by:

22-letnia amatorka fotografii, na co dzień studentka informatyki. Kontakt: paulinawawrzoszek@gmail.com

6 Comments

 1. 2/16/2016
  Reply

  Uwielbiam Twoje zdjęcia tego typu! Kiedyś sama próbowałam coś w takim stylu zrobić, ale wyszło średnio. Jeszcze nie takie umiejętności.

 2. 2/16/2016
  Reply

  Bardzo fajne wykonanie.
  Gdzie studiujesz i dziennie czy zaocznie? :)

 3. K
  2/16/2016
  Reply

  Dziękuję :)

 4. Paulina
  3/2/2016
  Reply

  Przypadkowo trafilam na twoja strone i bardzo mi sie podoba. Super wszystko opisujesz, inspirujesz i motywujesz. Ja bym chetnie przeczytala wiecej o praktycznej stronie uzywania photoshopa. Np wlasnie jak po kolei w poszczegolnych krokach zrobilas to zdjecie w photoshopie. Sama chetnie bym poprobowala ale na photoshopie sie niestety specjalnie nie znam. Taki opis wszystkich krokow by byl dla mnie niezastapiony. Juz wiem ze czesto tu bede zagladac ;) trzymaj tak dalej! Pozdrawiam.

  • 3/2/2016
   Reply

   sporo postów mam w przygotowaniu, więc zapraszam do zaglądania i dziękuję za motywujące słowa!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Current ye@r *