5 sposobów na bajkowe zdjęcie + before & after

Postanowiłam, że co jakiś czas będę pokazywać jak wyglądają moje zdjęcia po skopiowaniu ich z karty aparatu. Obróbka to dla mnie bardzo ważna część pracy nad ujęciem. Staram się dzięki niej uwydatnić klimat zdjęcia i sprawić, żeby wyglądało bardziej bajkowo. Zaczynam też próbować foto-manipulacji. Dzisiaj mix kilku zdjęć z opisem tego, co lubię zmieniać najbardziej. 5 kroków, dzięki którym dodaje moim zdjęciom odrobinę magii:

Ujednolicanie kolorów

Najważniejsze są dla mnie kolory i to na nich najbardziej się skupiam. Uwielbiam je zmieniać i sprawiać, że zdjęcie jest takie, jakie postało w mojej wyobraźni. Nie lubię, gdy na zdjęciu dominuję kilka różnych barw.

7

 

Połączenie elementów

Czyli moje początki zabawy z foto-manipulacją. Zdjęcie poniżej wykonałam sama. Jak się domyślacie trudno byłoby mi jednocześnie pozować, robić zdjęcie i i rzucać kilkoma bluszczami. Połączenie kilku zdjęć pozwala nam naprawdę zaszaleć z kadrem;)

ba

 

‘Wyczyszczenie’ kadru

Czyli usuwanie i ‘wyciszanie’ przeszkadzających elementów, aby móc skupić się na tym, co najważniejsze w zdjęciu. Wcześniej uwagę przykuwały przede wszystkim mocno zarysowane gałęzie i patyki. Na prawym zdjęciu wzrok od razu przyciąga piękna modelka.

Misty day

 

Lewitacje

Tak – chmura była prawdziwa! Tzn właściwie to sztuczna, ale nie wklejona. Jestem w trakcie pisania długiego posta o całej serii ‘Beyond the clouds’. Wkrótce pokażę Wam kulisy wszystkich ujęć. Wracając do lewitacji – lubię ten rodzaj dodatku do ujęcia. Chyba po prostu lubię wszystko, co dodaje trochę magii;)

10

 

‘Zniszczone’ tło

‘Zniszczone’ tło dodaje zdjęciom nieco mroku i jeszcze bardziej ujednolica kolorystykę. Według mnie ten zabieg nie psuje jakości zdjęcia, ale sprawia, że jest ono ciekawsze dla oka. Porównajcie niebo na obu zdjęciach;)

Zrzut ekranu 2014-01-29 o 14.22.08

Mam nadzieje, że post Was zaciekawił. Jeśli chcielibyście, żebym jakiś z tych kroków opisała szczegółowo, napiszcie który;)

Strona główna

najnowsze wpisy

Written by:

22-letnia amatorka fotografii, na co dzień studentka informatyki. Kontakt: paulinawawrzoszek@gmail.com

23 Comments

 1. Ann
  3/2/2014
  Reply

  Najlepiej gdybyś opisała wszystkie krok po kroku :D Chociaż przyznaje, że ja najwięcej problemów mam z ujednolicaniem kolorów i (zaraz po lewitacji) to mnie w tej chwili najbardziej interesuje.

  • Paulina
   3/2/2014
   Reply

   Szczerze mówiąc z tych wszystkich rzeczy właśnie najdłużej szukałam sposobu na ujednolicanie barw;) Jak tylko będę miała więcej czasu spróbuje to jakoś prosto pokazać;)

   • Daria
    3/2/2014
    Reply

    Ja właśnie również mam problem z ujednoliceniem barw, więc przyda się twoja pomoc i dobry kolejny post ^_^

 2. Anonymous
  3/2/2014
  Reply

  jakich programów używasz ?

  • Paulina
   3/2/2014
   Reply

   DO przeróbki tylko Photoshopa. Mam wersje CC (Nowa polityka Adobe udostępnia ją w abonamencie z Lightroom’em za parę euro miesięcznie)

 3. Klaudia
  3/2/2014
  Reply

  Świetny post! Ja bym prosiła o opisanie ‘wyczyszczenie kadru’, bo efekt niesamowity :)

  • Paulina
   3/2/2014
   Reply

   Miło mi;) Wkrótce pojawi się więcej szczegółów obróbki;)

 4. 3/2/2014
  Reply

  Ostatnie zdjęcie to jakiś efekt HDR?
  Fajnie by było uchylić trochę :P tajemnicy na sposoby przeróbki takich zdjęć. Korzystasz może z jakichś gotowych akcji w photoshopie lub wtyczek?

  Pozdrawiam,

  • Paulina
   3/3/2014
   Reply

   Hej;) nie HDR, to tylko jedno ujęcie. W ps robię wszystko sama, mam tylko zapisane kilka swoich akcji;)

 5. Daria
  3/3/2014
  Reply

  niesamowity post ! oby takich więcej i już nie umie się doczekać szczegółów obróbki :)

  • Paulina
   3/7/2014
   Reply

   miło mi;)

 6. chivas
  7/23/2014
  Reply

  Ujednolicanie kolorów. Jakieś wskazówki? ;) Męczę sie już od jakiegoś czasu i daleko mi do efektu który osiągnęłas :)

 7. gosia
  10/29/2014
  Reply

  Bardzo ciekawy post. Czy moglabys opisac bardziej wyciszenie tla i jak uzyskujesz “zniszczone” to. Pozdrawiam

 8. 12/7/2014
  Reply

  Bardzo przydatny post. :) Osobiście chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej o zmianie koloru i zniszczonym tle. Zmieniając kolor bazujesz tylko na funkcji “kolor selektywny” czy używasz jeszcze jakiś sztuczek ?

  • 12/7/2014
   Reply

   zależy od zdjęcia;) często operuje też na krzywych, albo zmieniam kolory tylko danego fragmentu zdjęcia:)

 9. Anita
  11/7/2015
  Reply

  Witam jestem pod wrażeniem Twoich zdjęć czy mogłabys opisać te techniki jak to robisz np postarzanie lub tzw wyczyszczenie kadru

  • 11/20/2015
   Reply

   cześć! bardzo mi miło. Właśnie wznawiam prace na blogu, więc wkrótce ukaże się sporo nowości – także z przeróbki:)

 10. Anita
  11/7/2015
  Reply

  Zajmuje sie wizażem robie zdjęcia przed i po metamorfozach kobietom w różnym wieku , skorztstałam z Twojej rady dotyczącej niebieskiej krzywej super to opisalas w bardzo jasny i prosty sposób ,

 11. 4/23/2018
  Reply

  Bardzo proszę opisz mi ujednolicanie kolorów i zniszczone tło

  • 6/30/2018
   Reply

   w skrócie – ujednolizacnie kolorów robię w opcji ‘kolor selektywny’ i dążę do zmiany wszystkiego w strone głównego koloru. Natomiast zniszczone tło to nałożenie na zdjęcie tekstury (jest dużo darmowych, mozna tez np zrobić czarna białe zdjęcie tekstury zdjęcie np. betonu). Nakładam teksture na na zdjęcie na krycie 10-20% i potem wybieram opcje mieszania warstwy tekstury (zawsze kilka różnych opcji wygląda fajnie).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Current ye@r *