Gdzie warto publikować zdjęcia?

Cześć Kochani! Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o miejscach, gdzie (według mnie) warto publikować swoje prace. Kiedy zaczynamy robić zdjęcia, to naturalne, że chcemy je gdzieś pokazać, poprosić kogoś o opinie, a w internecie jest to najłatwiejsze. Na początku mojej przygody z fotografią (więcej w tym poście) również szukałam odpowiedniego miejsca.

PHOTOBLOG

Początkowo natrafiłam na popularnego photobloga, ale wtedy było to miejsce przeznaczone bardziej do publikowania zdjęć z codziennego życia, a nie portal dla pasjonatów fotografii. Teraz natomiast ten trend się zmienił i wielu fotografów ma tam swoje konta. Ja jednak nie umiem się do niego przekonać. 

Mój profil

Zrzut ekranu 2014-10-05 o 14.41.51

 

 

FLOG

Nieco później znalazłam z sieci portal flog, który od razu przypadł mi do gustu. Większość wstawianych tam zdjęć nie pochodzi z sesji portretowych, lecz są głównie makrofotografie, zdjęcia przyrodnicze, krajobrazowe. Pierwsze zdjęcie wstawiłam w lipcu 2010 roku.  Było tam niemal wszystko, z czego możemy aktualnie korzystać na wiodących portalach – fora, komentarze, głosowania, konkursy, wyróżnienia, artykuły. Flog nadal ma ogromną liczbę fanów.

Mój profil

Zrzut ekranu 2014-10-05 o 14.34.48

 

 

PHOTOVOGUE

PhotoVogue to cześć serwisu włoskiego Vogue’a poświęcona fotografii. Portal został stworzony, aby redaktorzy mogli łatwiej wyłapywać młode talenty i publikować ich prace w najbardziej prestiżowym magazynie świata. Polscy fotografowie także próbują tam swoich sił. Po zarejestrowaniu się każdy może dodać swoje zdjęcie i czekać na jego akceptację w serwisie. Wpis o photovogue’u tutaj.

Mój profil

Zrzut-ekranu-2014-02-4-o-20.33.011

 

500px

To zdecydowanie mój ulubiony portal. Nie chodzi nawet o publikowanie zdjęć, ale o masę inspiracji jakie można tam znaleźć. Możemy natrafić na niemal każde nazwisko ze świata fotografii. W takim gronie, tym bardziej miłe jest wyróżnienie chociaż jednego zdjęcia;)

Mój profil

Zrzut ekranu 2014-10-05 o 14.57.42

 

FACEBOOK

Założenie fanpage’a jest z pewnością najodważniejszym ze wszystkich wyżej wymienionych kroków. Wiele osób boi się publikować zdjęcia pod swoim nazwiskiem, na dodatek na portalu, gdzie konto mają wszyscy jego znajomi. Uważam jednak, że to właśnie poprzez facebook’a można złapać najwięcej kontaktów i obserwatorów;)

Mój profil

Zrzut ekranu 2014-10-05 o 15.10.57

 

 

BLOG I PORTFOLIO

Własny blog to właściwie jedyne miejsce, które należy tylko do nas. Mamy całkowitą kontrole nad wyglądem, formą, treścią i jakością zdjęć. Prowadzenie bloga wymaga jednak większej ilości czasu, bo samo publikowanie zdjęć nie wystarczy, by przyciągnąć czytelników. Jednak zachęcam, bo dobrze prowadzona strona, w którą włożymy także dużo serca, sprawi nam dużo radości i ma szanse by zaowocować w przyszłości. Zachęcam do przeczytania wpisu o tworzeniu własnego portfolio.

Zrzut ekranu 2014-10-05 o 15.07.21

 

 

Pamiętajcie, aby Wasze profile na wszystkich portalach były spójne. Ludzie rozpoznają je przez zdjęcie profilowe (ewentualnie zdjęcie w tle), aby nie mieli z tym problemu warto na każdym profilu mieć taką samą wizytówkę;)

Pytanie / zdjęcia do oceny: paulinawawrzoszek@gmail.com

 

(Visited 4 089 times, 7 visits today)

najnowsze wpisy

144 Autor

22-letnia amatorka fotografii, na co dzień studentka informatyki. Kontakt: paulinawawrzoszek@gmail.com

komentarze: 3

 1. 10/5/2014
  odpowiedź

  Bardzo ciekawy post :) Ja też nie mogłam się przekonać do photobloga, ale dzięki temu natrafiłam na 500px.com Tak jak napisałaś – można tam znaleźć masę inspiracji, a wyróżnienie jest jeszcze bardziej motywujące niż na facebooku!
  Jednak ani facebook ani 500px nie mogą mi przeszkodzić w regularnym prowadzeniu bloga. Bo blog… to coś więcej :)

 2. 12/7/2014
  odpowiedź

  Zainspirowałaś mnie całkowicie i też postanowiłam założyć 500px :) Co prawda moje zdjęcia się do twoich nie umywają, ale może chciałabyś zerknąć ?
  https://500px.com/nierusz
  A dodatkowo zapraszam na mojego facebooka z rysunkami :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Current ye@r *